XVII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

14 czerwca Biblioteka w Mroczeniu po raz kolejny włączyła się w akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom", która zachęca dzieci i rodziców do codziennego czytania książek. W ramach XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom placówkę odwiedziły przedszkolaki z Mroczenia. W tym dniu dzieci wysłuchały bajki pt. „Smerfny rycerz”, którą przeczytali dla nich: Pani Bogumiła Lewandowska – Siwek - Wójt Gminy Baranów, Pan Andrzej Tyra – dyrektor Szkoły Podstawowej w Mroczeniu oraz Pani Barbara Lipińska - przewodnicząca KGW w Mroczeniu. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem i rozbawieniem wysłuchały czytanych utworów. Za odwagę i talent został nagrodzony także oklaskami Przedszkolak Adaś, który zaprezentował ulubioną bajkę, wzbudzając zachwyt wśród zgromadzonych gości.
Dodatkową atrakcją spotkania była również animacja teatralna pt. „W smerfowej wiosce”, w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa. W czasie widowiska dzieci miały możliwość spotkania się ze Smerfami – znanymi postaciami bajkowymi. Razem z aktorami odgadywali zagadki, uczestniczyły we wspólnych konkursach z wiedzy o bajkowych smerfach, konkursach zręcznościowych i zabawach przy dźwiękach smerfowej muzyki.
Na zakończenie wizyty, organizatorki spotkania - Edyta Lesiak i Anna Kaczmarek wręczyły dzieciom słodycze.