Z wizytą w bibliotece

3 kwietnia Filie biblioteczną w Mroczeniu odwiedzili uczniowie klasy I a oraz dzieci z oddziału zerówkowego wraz z nauczycielami Zespołu Szkół w Mroczeniu.
Dzieci dowiedziały się, czym zajmuje się biblioteka, a także w jaki sposób można zostać jej czytelnikiem oraz jak należy się w niej zachować. Głównym celem wizyty było również zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie mieli również okazję dowiedzieć się jak powstaje książka. Największą atrakcją było pisanie własnego imienia na maszynie oraz atramentem gęsim piórem. Każde dziecko na pożegnanie otrzymało kolorową zakładkę do książki, by w ten sposób zapoczątkować czytelniczą przygodę. Bardzo dziękujemy za przybycie i czekamy na kolejne odwiedziny.