Zbigniew Kołba gościem biblioteki

O znaczeniu snu, odżywania, czytania i dobrego spędzania czasu opowiadał Zbigniew Kołba, podczas spotkania, jakie miało miejsce 11 października w filii bibliotecznej w Mroczeniu.

W spotkaniu autorskim wzięli udział uczniowie klasy czwartej z Zespołu Szkół w Mroczeniu. Głównym tematem było znaczenie czytania w poznawaniu otoczenia na podstawie książki pisarza pt. „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź". Autor nawiązał również do motta umieszczonego na początku swojej książki: „Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy”. Zachęcał uczestników do czytania książek, zgłębiania zawartej w niej wiedzy, dawał wskazówki jak się uczyć, żeby się nauczyć. Zwrócił uwagę jak ważną rolę dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu pełni odpowiednia ilość snu, zdrowe odżywianie oraz ruch na świeżym powietrzu. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, trafnie odpowiadały na wszystkie zadawane pytania, a odpowiedzi nagradzane były zakładkami do książki. Po spotkaniu chętni mogli zakupić książkę i uzyskać autograf pisarza. Książkę można również wypożyczyć w bibliotece.