Rynek 21, 63-604 Baranów
tel.: 62 741 00 60

SOWA Mobi
Legimi
fb
katalog
  • A    
  • A+   
  • A++   
  •    
Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie

Aplikacja Sowa MOBI

Nasza biblioteka w Twoim telefonie!

Gminna  Biblioteka Publiczna im. Feliksa hrabiego Wężyka  dołączyła do grona bibliotek, których katalog dostępny jest w wersji mobilnej w formie aplikacji. SOWA MOBI umożliwia naszym czytelnikom korzystanie z katalogu oraz ze swojego konta czytelnika biblioteki za pomocą smartfona lub tabletu.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacja pozwala niezalogowanemu czytelnikowi (w trybie anonimowym) na przeglądanie katalogu i inteligentne wyszukiwanie proste lub zaawansowane.

Zalogowany użytkownik, po zainstalowaniu aplikacji i zarejestrowaniu się w danej bibliotece, dodatkowo zyskuje możliwości: zamawiania, rezerwowania, wypożyczania i prolongowania udostępnionych do wypożyczania zbiorów bibliotecznych. Ponadto ma wgląd w historię swoich wypożyczeń i stan rozliczeń z biblioteką. Aplikacja oferuje dostęp do numeru i kodu karty czytelnika, który może pokazać w bibliotece. Może też edytować niektóre dane w swoim profilu. Zalogowany użytkownik będzie informowany o nadchodzących terminach zwrotów wypożyczonych materiałów lub ich przekroczeniu.

Użytkownik, który jest już zapisany w bibliotece (posiada konto czytelnika w systemie bibliotecznym) i chce korzystać z SOWY MOBI, może zalogować się do aplikacji mobilnej podając ten sam adres e-mail i hasło jak do posiadanego konta.

Rejestracja nowego czytelnika w aplikacji dokonuje się poprzez elektroniczne wysłanie do systemu bibliotecznego danych niezbędnych do założenia konta czytelnika. W tym celu użytkownik musi wybrać opcję „Zarejestruj się”, a następnie wybrać właściwą bibliotekę, podać adres e-mail oraz ustanowić hasło. Na wskazany adres e-mail przesłane zostanie potwierdzenie z kodem cyfrowym niezbędnym do wpisania w aplikacji mobilnej. Ponadto wymagane jest też podanie przez użytkownika informacji tj.: imię i nazwisko, data urodzenia, płeć, adres zamieszkania oraz opcjonalnie numer telefonu. Proces rejestracji wymaga jednak potwierdzenia tożsamości czytelnika przez pracownika biblioteki na miejscu w jej siedzibie.

Aplikację można pobrać:

ze strony www aplikacji Sowa MOBI: https://mobi.sowa.pl/
w sklepie Google Play: https://play.google.com/
w App Store: https://apps.apple.com/

Ta strona korzysta z ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Korzystając ze strony wyrażasz tym samym zgodę na to, że będziemy używać cookies OK