Rynek 21, 63-604 Baranów

katalog
Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie

Mała książka wielki człowiek

Zabierz dziecko do biblioteki i odbierz książkę w prezencie.

Gminna Biblioteka Publiczna w Baranowie realizuje projekt Instytutu Książki „Mała książka - Wielki Człowiek”, skierowany do najmłodszych dzieci w wieku 3-6lat.

Każde dziecko, które wraz z rodzicem odwiedzi i zapisze się do biblioteki, a wizytę u nas zakończy wypożyczeniem przynajmniej jednej książki, otrzyma od nas wyprawkę czytelniczą. Zawiera ona wyjątkowa książkę w prezencie oraz Kartę Małego Czytelnika do zbierania bibliotecznych naklejek. Po uzbieraniu kompletu (10 naklejek) Mały Czytelnik zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?

Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
Biblioteka w Baranowie z filią w Mroczeniu oferuje nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, dokonywania własnych wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w akcji „Mała książka-Wielki Człowiek”, wszak miłość do książek jest prezentem na całe życie.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

wszystkie artykuły